Testy wenezuelskie Płatności Bitcoin dla niektórych paszportów

Nie można przetwarzać płatności za pomocą karty kredytowej, Wenezuela wydaje się testować Bitcoin jako realną opcję płatności za paszporty i inne dokumenty państwowe.

Wenezuela wprowadziła możliwość płacenia w Bitcoin za paszporty.
Opcja ta była dostępna tylko dla niektórych wnioskodawców spoza kraju przez krótki okres czasu, co sugeruje, że była ona przeprowadzana jako test.
Umożliwienie dokonywania płatności za Bitcoin za oficjalną działalność państwową mogłoby być sposobem na złagodzenie skutków sankcji amerykańskich.
Wydaje się, że rząd Wenezueli testuje swoją zdolność do akceptowania Bitcoinu jako płatności za wydanie paszportów i innych oficjalnych dokumentów dla obywateli, którzy mieszkają poza granicami kraju.

Chociaż rząd Nicolasa Maduro nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem Bitcoin Future może być odpowiedzią na niedawne trudności, jakich Wenezuela doświadczyła w związku z przetwarzaniem płatności transgranicznych. Było to szczególnie trudne dla wszelkich oficjalnych przedsiębiorstw państwowych ze względu na jednostronne sankcje gospodarcze, które rząd USA nałożył na Wenezuelę.

Zarabiaj żetony i zdobywaj nagrody za pomocą naszej aplikacji mobilnej

Uzyskaj wczesny dostęp do naszej aplikacji, aby uzyskać Deszyfruj token, wymienne nagrody i wiele więcej.
Twój Email
Przyłącz się teraz
Plotki o opcji płatności BTC za paszporty pojawiły się po raz pierwszy późno w nocy, szczególnie na Reddicie. Użytkownik iguano80 udostępnił zdjęcie w podkatalogu r/Bitcoin usługi przetwarzania płatności paszportowych SAIME, który wyświetlił Bitcoin jako opcję płatności. Płatność kartą kredytową jest tymczasowo zawieszona ze względu na skutki sankcji.

#Bitcoin es sin fronteras, resistente a la censura.
No tiene distinción. Derecha o izquierda.
Si bloquean los pagos a Venezuela, $BTC to naprawia.

Lo acabo de verificar personalmente y es totalmente cierto. #Venezuela, el servicio de extranjería, esta aceptando #Bitcoin para los pagos. Renovar pasaporte o la solicitud de una prórroga. $BTC

Wcześniej jednak dzisiaj, wenezuelski Sunacrip Press Chief Marbellis Linares powiedział za pośrednictwem Twittera, że opcja płatności Bitcoin nie jest w rzeczywistości “funkcjonalne” i odmówił zgłoszenia usługi jako fałszywe.

No está en funcionamiento, es falsa la información. https://twitter.com/jblancob/status/1275806038885883904 …

Linares odpowiedział na raport z latynoamerykańskiej strony kryptonotycznej Criptonoticias, która była w stanie zweryfikować tę opcję, prosząc o paszport za pośrednictwem konsulatu wenezuelskiego w Buenos Aires w Argentynie. Nie był jednak w stanie tego potwierdzić za pomocą wniosku brazylijskiego, co sugeruje, że opcja ta nie była dostępna dla wszystkich potencjalnych wnioskodawców.

Na przykład wydaje się, że opcja ta nie była dostępna dla nikogo w Wenezueli, w którym to przypadku jedynymi akceptowalnymi płatnościami są nadal “bolivary” – oficjalna waluta fiat – oraz petros, waluta kryptograficzna zabezpieczona przez państwo.

Niemniej jednak kilku użytkowników w różnych krajach potwierdziło za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opcja płatności BTC pojawiła się dziś rano na stronie SAIME. Od tego czasu opcja płatności została jednak zablokowana. To w połączeniu z wypowiedziami Linaresa na Twitterze sugeruje, że rząd Wenezueli mógł po prostu przeprowadzić test.

Bitcoin
Wenezuelska umowa z ONZ jest powodem, dla którego Maduro potrzebuje rezerw Bitcoinów.
Zajęło to interwencję ONZ, ale rząd Wenezueli w końcu udało się w środę zdobyć Bank Anglii, aby umożliwić mu wykorzystanie części własnego złota na zakup żywności, …

Przyjęcie kryptokurandy w Wenezueli stopniowo stało się strategią polityczną rządu Maduro jako sposób na obejście skutków sankcji gospodarczych. Rząd Wenezueli umożliwił już płatności w petro za różne usługi publiczne, w tym płatności za benzynę.

Krajowy bank publiczny Wenezueli dostosowuje również swoją infrastrukturę do usług kryptograficznych, a rząd Maduro przyznał niedawno, że przechowuje Bitcoin i Ethereum jako część swoich rezerw międzynarodowych.

W miarę jak nasilają się sankcje i zaostrzają się wojny gospodarcze między rywalizującymi ze sobą krajami, wydaje się, że krypto waluta, w tym Bitcoin, może stać się ostatnią linią obrony na lepsze lub na gorsze.